Drodzy Seminarzyści NAI Warszawa!
Zapraszamy na „okrągłe”, 20 seminarium, w sobotę, 11 maja br. Oto jego program wraz z odnośnikami do transmisji on-line:
09:00 MIR 06. Październik’56 – przełom czy kontynuacja? – Jan Engelgard (cykl Mity i realia)
10:00 CDK 31. Wpływ sposobu rozliczania na osiąganie celów – Maciej Węgrzyn (cykl Cybernetyka dla każdego)
Chciałbym rozpoznać temat wpływu sposobu rozliczania z działalności bieżącej na osiąganie założonych celów w pracy instytucji i przedsiębiorstw. Będzie to przejście od omawiania właściwości indywidualnych ludzi do właściwości zbiorowości np. przedsiębiorstw. Rozważania należy prowadzić na zasadzie zupełności przypadków i właściwości sprzężeń zwrotnych razem z właściwościami otoczenia, w tym norm społecznych i motywacji
11:00 MAS 06. Analiza procesów sterowania międzynarodowego – Tomasz Banyś (cykl Metody analizy socjocybernetycznej)
Globalny układ sił międzynarodowych i zależności zachodzące między nimi możemy badać, dzięki cybernetycznemu wzorcowi opracowanemu przez śp. doc. J.Kosseckiego, już w 1980 roku. Wzorzec ten oraz metoda analizy pozwala trafnie prognozować spadek lub wzrost znaczenia państw na arenie międzynarodowej, wystąpienie konfliktów międzynarodowych oraz wyniki tych starć.
Plik do wykładu: sterowanie-estymacja-1700-2025-i-2019.pdf
12:00 VWI 05. Dezinformacyjne żniwa – dr Rafał Brzeski (cykl Vademecum wojny informacyjnej)
W maju w 27 krajach odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do tego należy doliczyć krajowe wybory parlamentarne w Polsce, Estonii, Mołdawii i na Ukrainie. Nie wykluczone, że również w Wielkiej Brytanii. Ponadto wybory prezydenckie na Ukrainie, Słowacji, Litwie, Łotwie i w Rumunii.
Jednoczesne wybory w tylu krajach, z których większość należy do NATO, to dla Kremla okazja jakich mało, więc ze smyczy spuszczono kogo można, od szeregowych trolli, przez producentów fejków, kreatorów narracji po scenarzystów operacji dezinformacyjnych i agentów wpływu. Każdy chwyt jest dozwolony jeśli powoduje mętlik w głowach wyborców i polityczny chaos
13:00 – 15:00 przerwa obiadowa
14:00 DIP 09. Nazizm i neonazizm – Magdalena Ziętek-Wielomska (cykl Dywersja ideologiczna przeciw Polsce)
Wykład odwołany z powodu choroby. Pozdrawiamy serdecznie panią Magdalenę!
15:00 KIP 05. Czy w Polsce można istotnie zwiększyć dzietność? – Mateusz Łakomy (cykl KIP – Kołyski i potęga)
Zwiększanie dzietności jest jednym z najgorętszych tematów debaty publicznej. W ostatnich latach nastąpiło pewne pozytywne drgnięcie, ale czy jest możliwe, by dzietność w Polsce wzrosła istotnie, do poziomu zbliżonego do zastępowalności pokoleń? Podczas wkładu odpowiem na to pytanie z perspektywy demograficznej.
OPH 05. 16 typów motywacji według Macieja Węgrzyna – Dominik Dudek (cykl OPH – Optymalizacja procesów handlowych)
Motywacje są źródłem norm, czyli zbioru wyobrażeń o sytuacji i o decyzjach odpowiednich do tej sytuacji w otoczeniu człowieka. Dzięki wzorcowi cybernetycznemu Pana Inspektora „MAZUR”, który stosuję z wielkim powodzeniem na poziomie taktycznym, możemy wymiernie zoptymalizować sprzężenia zwrotne w handlu. Zapraszam na wykład na podstawie artykułu „Inwazja motywacji konsumpcyjnych w kontekście integracji europejskiej”, wykładów i rozmów z Panem Inspektorem Maciejem Węgrzynem, a także własnej wiedzy praktyk tycznej.
Źródła:
Inwazja motywacji konsumpcyjnych w kontekście integracji europejskiej: inwazja_motywacji_konsumpcyjnych_w_kontekscie_integracji_europejskiej-ocr.pdf
Motywacja w ujęciu cybernetycznym – Kossecki i Węgrzyn (Zjazd NAI 2014): https://www.youtube.com/watch?v=D1F9vVq2k0M
Zakończenie ~17:00.
Wykłady będą transmitowane na żywo via YouTube. Linki do poszczególnych wykładów znajdą się na naszej stronie na co najmniej jeden dzień przed seminarium. Osoby oglądające nas na żywo będą mogły zadawać pytania wykładowcom na czacie.
Zapraszamy i prosimy o udostępnianie niniejszej informacji wszelkim potencjalnie zainteresowanym osobom! Dziękujemy!
Czyli nie będą Państwo na marszu przeciw żydowskim uroszczeniom…
Termin seminarium został ustalony na długo przed terminem tego marszu, więc trudno oczekiwać żeby wszystko nagle przesuwać.