Szanowni Państwo!
Wszystkich zainteresowanych tematyką sterowania społecznego zapraszamy na nasze kolejne seminarium. Startujemy w sobotę, 3 grudnia, o 13:00.
13:00 NHP 07. Najnowsza historia Polski – 1999-2004 – analiza cybernetyczna – Marcin Hagmajer
Kurs NHP – NAJNOWSZA HISTORIA POLSKI – ANALIZA CYBERNETYCZNA
Wykładowca: Marcin Hagmajer
Tym razem w ramach kursu Najnowsza Historia Polski – Analiza Cybernetyczna mój wykład poświęcę nie dekadzie, a pięciolatce szczególnie istotnej ze sterowniczego i strategicznego punktu widzenia, a mianowicie okresowi od wejścia Polski do NATO do wejścia do Unii Europejskiej. Wykażę, że w tym czasie Polska ostatecznie straciła suwerenność. Zapraszam!
~14:00 Dyskusja po wykładzie NHP 07.
~14:45 CKM 06. Teoria norm i motywacji Józefa Kosseckiego – Grzegorz Modlibowski
Kurs CKM – CYWILIZACJE, KULTURY, MOTYWACJE
Wykładowca: Grzegorz Modlibowski
Na ostatnich wykładach skupiałem się na mazurowskiej teorii dynamizmu charakteru. Dzięki niej wiemy już więcej o bilansie mocy w systemie autonomicznym i o tym jak entropia wpływa na nasze, ludzkie, zachowania.
Na najbliższym, szóstym wykładzie, przedstawię Państwu teorię norm i motywacji autorstwa docenta Józefa Kosseckiego. Ambicją Kosseckiego było znalezienie związku pomiędzy teorią cywilizacji profesora Feliksa Konecznego, którą analizowaliśmy na początku kursu, a cybernetyką. Ściślej mówiąc, Kossecki chciał połączyć empiryczny model Konecznego, zwany pięciomianem bytu czy quincunxem ze wzorcami dedukcyjnymi, w myśl metodyki Polskiej Szkoły Cybernetyki i zaleceń profesora Mazura. Początkowo sądził, że mu się udało, ale później rozwinął ten model z pięciu do sześciu kluczowych czynników. Można pół żartem powiedzieć, że ostatecznie powstał cybernetyczny sexcunx. Jak wygląda ów model i jakie występują w nim elementy, czyli normy motywacyjne – przedstawię na najbliższym wykładzie.
~15:30 RCK 08. Entropia (ciąg dalszy) – Dominik Dudek
Kurs RCK – RELACYJNY CHARAKTER KOMUNIKACJI
Wykładowca: Dominik Dudek
Po raz kolejny zajmiemy się entropią. Połączymy teraz entropię z inną wiedzą dostępną w Polskiej Szkole Cybernetyki, w tym głównie z zagadnieniami systemu i procesu, jak i ilością informacji w systemie i również ilością kodu w kodowaniu. Pokażę Państwu jak ważne jest zrozumienie tego, jak prawa natury odnoszą się do komunikacji, abyśmy wiedzieli w którym momencie jesteśmy manipulowani, a kiedy ktoś z nami wspólnie chce sterować otoczeniem.
~16:15 Dyskusja po wykładach RCK 08. i CKM 06.
Wykładowcy odpowiedzą na Państwa pytania zadawane na czacie podczas transmisji.
Zakończenie ~17:30
Zapraszamy i prosimy o udostępnianie niniejszej informacji wszelkim potencjalnie zainteresowanym osobom! Dziękujemy!